Ústecký kraj chce zpřístupnit památky i pro hendikepované
Ilustrační foto: Pixabay.com
Děčín

Ústecký kraj - Ústecký kraj, Národní rada pro osoby se zdravotním postižením a Národní památkový ústav společně uspořádaly seminář, jehož tématem bylo ulehčení přístupnosti památkových objektů osobám s hendikepem.

Seminář zahájila radní Ústeckého kraje pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová, která také semináři udělila svou osobní záštitu. Přítomní se měli možnost seznámit s příklady dobré praxe v oblasti bezbariérovosti např. v objektech územního pracoviště Národního památkového ústavu. Ředitel Územní památkové správy Praha Dušan Michelfeit představil současný stav a plány do budoucna ve zpřístupňování památek pro soby s postižením. Konkrétně objektům, ve kterých sídlí příspěvkové organizace Ústeckého kraje, se věnoval vedoucí odboru kultury Adam Šrejber. Zajímavá byla ukázka haptických půdorysů českých památek UNESCO, které mohou slepci používat pro seznámení se s českými památkami.

V závěru Pavel Csonka, předseda poradního orgánu hejtmana pro osoby se zdravotním postižením, zdůraznil, že podněty budou využity při zpracování „Plánu vyrovnání příležitostí pro OZP na rok 2021 – 2026“.

Ústecký kraj ve spolupráci s NRZP připravil již několik seminářů. Téma toho posledního vzešlo ze dvou dokumentů: „Plánu vyrovnání příležitostí OZP ÚK“ a z „Memoranda o zpřístupňování památek pro OZP“ uzavřeného mezi NRZP ČR a Národním památkovým ústavem.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru