Ilustrační foto: CC0
Děčín

Ústecký kraj – Proč vlastně v tlakové výši venku bývá pěkně? Jednoduše řečeno: V tlakové výši vzduch klesá k zemi, čímž se otepluje a, protože může pojmout více a více vodní páry, vysušuje (proto v zimě i při větrání za mlhy neboli stoprocentní venkovní vlhkosti dochází k poklesu vlhkosti v bytě, třebaže ne o moc).

A naopak, v tlakové níži vzduch stoupá k nebi, takže se ochlazuje a, jelikož ztrácí schopnost udržet vodní páru, vlhne (až nakonec dojde ke kondenzaci neboli vzniku shluků kapiček vody, případně ledových krystalků – oblačnosti). V chladnější části roku často do všeho hází vidle teplotní inverze a s ní spojená šedá poklička. Takhle to tady holt funguje.

Neděle šedivá byla. Hlavně její první polovina. Zato pondělí se slunečními paprsky nešetřilo. Jak to? Karolínin střed se přesunul přímo nad Česko. A zcela logicky se nabízí otázka: Do kdy? Zkuste hádat.

Správně, jenom na chvilku:

4. února: Jasno. Minima kolem -4 až -9 °C. Maxima okolo 0 až 5 °C.

5. února: Do 9:00 až 10:00 jasno, poté od severozápadu invaze oblaků nízkého patra. Nevadí. Slunce v duši stačí. Minima kolem -2 až -7 °C. Maxima okolo 2 až 7 °C.

6. února: Zataženo. Minima kolem 2 až -3 °C. Maxima okolo 0 až 5 °C.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru